Dość często słyszy się o wróżeniu przyszłości poprzez resztki kawy pozostawione w filiżance. Czytanie resztek liści herbaty (tasseografia) jest podobną praktyką niemal równie złożoną, ale czytelnicy często znajdują formy jeszcze bardziej różne i liczniejsze. Postać ryby może być oznaką szczęścia, podczas gdy góra może zapowiadać szereg przyszłych przeszkód.

Jak czytać liście herbaty?

Jak czytać liście herbaty? Oczywiście, będziesz potrzebować filiżanki herbaty na początek – i upewnij się, że nie używasz sitka, ponieważ sitko wyeliminuje liście z kubka. Upewnij się, że używasz jasnej filiżanki, abyś mógł zobaczyć, co robią liście. Ponadto używaj mieszanki herbaty liściastej – a im większe liście herbaty, tym skuteczniejsze będzie czytanie. Mieszanki takie jak Darjeeling i Earl Grey zazwyczaj mają większe liście. Staraj się unikać mieszanek indyjskich, ponieważ zawierają one nie tylko mniejsze liście, ale także sporadyczny pył, małe gałązki i inne kawałki detrytusu.

Po spożyciu herbaty i pozostawieniu na dole liści, należy potrząsnąć kubkiem, aby liście opadły na wzór. Ogólnie rzecz biorąc, najłatwiej jest kilka razy kręcić kubkiem w kółko.

Gdy już to zrobisz, spójrz na liście i zobacz, czy przedstawiają ci zdjęcia. Tu zaczyna się wróżenie.

Istnieją dwie typowe metody interpretacji obrazów. Pierwszym jest użycie zestawu standardowych interpretacji obrazów – symboli, które zostały przekazane z pokolenia na pokolenie. Na przykład obraz tego, co wygląda jak pies, zazwyczaj reprezentuje wiernego przyjaciela, lub jabłko zwykle symbolizuje rozwój wiedzy lub edukacji. Na symbolach herbacianych liści dostępnych jest wiele książek i choć istnieje pewna różnica w interpretacjach, zazwyczaj symbole te mają uniwersalne znaczenie.

Drugą metodą interpretacji kart jest intuicyjne wykonywanie tych czynności. Podobnie jak każda inna metoda wróżenia – Tarot, scrying itp. – kiedy liście herbaty są czytane intuicyjnie, to kwestia tego, co sprawiają, że myślisz i czujesz obrazy. Ta kropla liści może wyglądać jak pies, ale co, jeśli w ogóle nie reprezentuje lojalnego przyjaciela? Co jeśli jesteś pewien, że to straszne ostrzeżenie, że ktoś potrzebuje ochrony? Jeśli czytasz intuicyjnie, są to rodzaje rzeczy, które przejdziesz, a będziesz musiał zdecydować, czy zaufać swojemu instynktowi, czy nie.

Często zobaczysz wiele obrazów – zamiast widzieć tego psa w środku, możesz zobaczyć mniejsze obrazy wokół krawędzi. W takim przypadku zacznij odczytywać obrazy w kolejności rozpoczynającej się od uchwytu filiżanki i ruszaj w prawo. Jeśli kubek nie ma uchwytu, zacznij od punktu 12:00 (na samej górze, z dala od ciebie) i obejdź go w prawo.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *